Aktualności

Szanowni Państwo.
W kontekście otrzymanych telefonów oraz niżej zamieszczonych komentarzy "Agnieszki Kajder", "Zosi Fe" i "Marii Nowak":
pragnę wyjaśnić, że poprzednia informacja dotycząca wprowadzenia wideokonferencji do nauczania w okresie kwarantanny, nie dotyczy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, wf, techniki, plastyki, muzyki, wychowawców świetlicy, bibliotekarza, pedagoga i psychologa. Poza tym muszę sprostować, że również nauczyciele przedmiotów takich jak historia, język polski, religia, przyroda, biologia, geografia i języki obce, jeżeli uważają, że do 25 marca wystarczy kontakt poprzez dziennik elektroniczny z wykorzystaniem e-booków, to nie muszą oni stosować narzędzia wideokonferencji. Trochę inaczej jest w przypadku przedmiotów ścisłych takich jak matematyka, fizyka, chemia i informatyka. Często nie da się wytłumaczyć niezrozumiałych treści materiału / zadań, bez zastosowania tej formy zdalnego nauczania (również zostawiam to w gestii tych nauczycieli). W okresie kwarantanny koncentrujemy się głównie na powtórzeniu i utrwaleniu dotychczas zrealizowanego materiału nauczania.
Moją intencją było, aby wszyscy nauczyciele spróbowali pracy tym nowym narzędziem, ponieważ po przedłużeniu okresu kwarantanny być może taka forma pracy będzie konieczna. Poza tym, zajęcia z wykorzystaniem wideokonferencji, to nie są typowe zajęcia lekcyjne w kontekście ilości zajęć, czasu trwania zajęć i podziału godzin. Czas kontaktu z uczniami ustala indywidualnie nauczyciel według własnego uznania i potrzeb w porozumieniu z innymi nauczycielami, tak aby te zajęcia ze sobą się nie pokryły.

Jako Dyrektor Szkoły znalazłem się w trudnej sytuacji. Mam obowiązek zorganizować zdalne nauczanie dzieci w okresie kwarantanny, ale mogę w tym iść na łatwiznę i ograniczyć się do dziennika elektronicznego i e-booków lub spróbować coś więcej, co za chwilę po przedłużeniu okresu kwarantanny może być potrzebą chwili. Rodzice cały czas się ze mną komunikują - odbieram od Państwa informacje ze sobą sprzeczne - jedne z akceptacją podjętych działań, drugie przeciwnie. Muszę na nie reagować i na nie odpowiadać.
Chciałbym, aby temat zdalnego nauczania w formie wideokonferencji był dla nas wszystkich wyzwaniem i specyficznym eksperymentem. Czy jest on dobry czy zły, przekonamy się dopiero wtedy, gdy spróbujemy z niego skorzystać. Udział w nim nie jest obligatoryjny dla nauczycieli i dla uczniów.
Jeżeli ktoś z Państwa w zorganizowaniu w warunkach domowych wideokonferencji ma problem ze sprzętem, to może wypożyczyć ze szkoły laptopa lub wykorzystać telefon komórkowy. Poniżej link do instrukcji instalacji aplikacji mobilnej Cisco Webex Meetings na telefon i udziału w wideokonferencji:

https://documentcloud.adobe.com/link/track…

Życzę w tym trudnym dla nas czasie spokoju i zdrowia. Pozdrawiam. Zbigniew Małek.

PS. W przypadku indywidualnych pytań jestem dostępny telefonicznie lub mailowo.

Dziękuję wszystkim Rodzicom i Dzieciom, które licznie odwiedziły nas w Dniu Otwartym. Goście mogli poznać pracę szkoły od podszewki, zapytać o wszystko oraz uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach. Dziękuję nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom za zaangażowanie i przygotowanie tego spotkania z przyszłymi członkami społeczności naszych dwóch szkół. 
Dyrektor szkoły Zbigniew Małek.

Minister Edukacji Narodowej na podstawie tzw. ustawy specjalnej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski. Według tego rozporządzenia na dwa tygodnie od 12 do 25 marca zostają zawieszone wszystkie zajęcia szkolne. W dniach 12 i 13 marca szkoła może realizować jedynie zajęcia opiekuńcze dla uczniów, których rodzice nie będą mieli możliwości zagwarantować opieki we własnym zakresie. 
Od poniedziałku, 16 marca uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy, natomiast pracownicy administracji i obsługi pracują normalnie.
Nauczyciele starają się przygotować materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. wykorzystując techniki pracy w wersji on-line. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).

Rodzicu:

 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu:

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów przesłanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

 

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
 • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

 

W dniu 17 stycznia 2020r. W Nowym Sączu w Hali MOSiR odbyły się  Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt .

Oto wyniki:

III  miejsce -  Magdalena Mółka

V miejsce -  Żaneta Bodurka

W dniu 14 lutego 2020r. w Nowym Sączu w  Hali MOSiR odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnym Tenisie Stołowym Chłopców.

Mistrzostwo Nowego Sącza

I miejsce -  I – Kamil Leśniak

II miejsce –  Karol Wiejski

III miejsce – Krzysztof Mółka

IV miejsce – Maksym Marcoll

Dziewczęta i   chłopcy  będą  reprezentować naszą szkołę na zawodach rejonowych w Ropie.

GRATULUJEMY!!!!  

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom  edukacji wczesnoszkolnej, którzy wzięli udział w jesiennej sesji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Leon. Uczestnicy zmagali się testami z  MATEMATYKI oraz z ZINTEGROWANYCH SPRAWNOŚCI.

Wśród uczestników mamy laureatów konkursu:

MATEMATYKA KLASA II  Marcelina Sochaj (7 miejsce)  oraz Julia Obiedzińska (8 miejsce)

MATEMATYKA KLASA III Piotr Łącki (4 miejsce),Laura Gucwa (5miejsce) oraz Lena Garścia (6 miejsce)

ZINTEGROWANE SPRAWNOŚCI KLASA II                Julia Obiedzińska (5 miejsce), Marcelina Sochaj (6 miejsce) oraz Adam Wachelka (6 miejsce ex aequo).

ZINTEGROWANE SPRAWNOŚCI KLASA III Piotr Łącki (6miejsce) oraz Maksymilian Wygoda (7 miejsce).

Mamy nadzieję, że udział w konkursie był dla nich pozytywnym doświadczeniem. Gratulujemy sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji- wiosennej- już w marcu!!!

W dniu 18.02.2020 r. na stokach CIENIAWA SKI, po raz trzeci z rzędu uczennice "KATOLIKA" zdobyły Drużynowe Mistrzostwo Nowego Sącza w Narciarstwie Alpejskim. Udokumentowały to 12 punktową przewagą. Na najwyższym podium po raz trzeci stanęła w narciarstwie Weronika Bieniek 6a, a w snowboardzie Wiktoria Filipowicz 7b.    

Na hali MOSiR 14.02.2020 r. uczniowie KSP po raz kolejny w pełni zdominowali Mistrzostwa Nowego Sącza w Tenisie Stołowym. Pierwsze miejsce zdobył Kamil Leśniak 8a, 2 miejsce Karol Wiejski 7a, 3 miejsce Krzysztof Mółka 7a i 4 miejsce Maksym Marcoll 7a. Trenerem naszych zawodników jest była pierwszoligowa tenisistka Pani mgr Marta Dziedzic.

 

Akwarium szkolne na holu głównym w budynku A przeżyło wielką metamorfozę. Zakupiono nowoczesny osprzęt, zmieniono wystrój dna i zakupiono wiele pięknych ryb słodkowodnych. Całą prace związaną z czyszczeniem akwarium, wymianą wody, modelowaniem dna oraz montażem wszystkich urządzeń, bardzo fachowo wykonał razem z kolegą tato Szymona z kl. 2a Pan Piotr Kałyniuk. Zapraszamy dzieci do oglądnięcia nowego akwarium. Może to będzie impuls do utworzenia w szkole Koła akwarystycznego. 

Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców do udziału w 2 edycji Narciarskiego Pikniku Rodzinnym, który odbędzie się 3.03.2020 r. w Stacji Narciarskiej CIENIAWA SKI. W I cz. imprezy odbędą się indywidualne Mistrzostwa KSP i KNOSM w Narciarstwie w 3 kategoriach wiekowych, w II cz. pikniku obędą się zawody rodzinne. Szczegółowa informacja została przesłana przez dyrektora szkoły w elektronicznym dzienniku.

W dniu 13.01.2020 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbył się Powiatowy Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych. Teatr szkolny Duszki wystąpił z przedstawieniem pt. "Jak to w święta bywało". W przedstawieniu wzięło udział 72 uczniów klas 4a, 5a, 6a, 6b oraz scholka 2a i 2m. Realizatorami przedstawienia są Katarzyna Mrowca, Zbigniew Kurzeja, Damian Leśniak (multimedia) oraz Zbigniew Kukla. 
Wcześniej 23.01.2020 r. w Sali Przemienienia odbył się XXII Szkolny Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych w którym wzięły udział klasy 2m i 3a, 1m, 1a, 2a oraz 3mb i klasa" 0". Dzieci były oceniane przez jury w składzie: Pani Jolanta Ziejewska - dyrektora przedszkola nr 14 w N.Sączu oraz panią Barbarę Kalisz sądecką Rzecznik Praw Dziecka. Jury postanowiło wyróżnić szczególnie klasy 2m i 3a oraz 1 m. Nagrodą były dwuosobowe wejściówki do Teatru Nowego w N.Sączu. 

14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole WALENTYNKI. W kalendarzu liturgicznym popularne Walentynki są wspomnieniem św. Walentego patrona zakochanych biskupa, który żył w III wieku w Cesarstwie Rzymskim. Tradycyjnie jak co roku przedstawiciele Rady Uczniowskiej roznosili pocztę walentynkową. Rozdawano własnoręcznie wykonane kartki zapewniające o przyjaźni i sympatii. W szkole panowała radosna atmosfera - jak widać na zdjęciach dominował kolor czerwony. 

W dniu 9 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym wzięli udział Mediatorzy Rówieśniczy. Spotkanie miało na celu złożenie sobie noworocznych życzeń, lepsze wzajemne poznanie się i wymianę   myśli na temat prowadzonych mediacji w szkole. Podczas spotkania mediatorzy opracowali plan promowania mediacji rówieśniczych w szkole jako skutecznej metody pokojowego rozwiązywania sporów rówieśniczych. W podsumowaniu powiedzieli: Liczymy na chętne odwiedzanie nas podczas dyżurów na długiej przerwie ( nasza siedziba mieści się przy gabinecie pedagoga szkolnego) 😊

 

Podtrzymując tradycję szerzenia Dobrej Nowiny o Narodzeniu Pana Jezusa chętni uczniowie z klasy 4a/m, w Święto Trzech Króli, wyruszyli na Kolędę. Część zebranych funduszy zostanie przekazanych na Szkolne Koło Caritas. 

Do finału konkursu recytatorskiego „Pierścień św. Kingi” w Kopalni Soli w Bochni, w dniach 16-17.12.2019 r. zakwalifikowało się aż czworo recytatorów z naszych szkół:

- Maja Kasprzyk z kl Ia KSP
- Zofia Leśniak z kl. IIm KNOSM
- Joanna Bodziony z kl. VIm KNOSM
- Sofia Korwin – Kochanowska z kl. VIIIb KSP

Zofia Leśniak zdobyła II miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”. Uczestników oceniało jury w składzie: Józef Mika – aktor i reżyser teatralny i telewizyjny (przewodniczący), Izabela Michta – poetka i autorka tekstów dla dzieci, Marta Kawelec-Polskie Radio Dzieciom, Milenia Małecka-Rogal – dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, ks. Piotr Adamczyk – dyrektor Radia RDN Małopolska Nowy Sącz. Wszystkim naszym recytatorom gratulujemy i dziękujemy, że wspaniale reprezentowali naszą szkołę.

 

W dniu 20.12.2019 roku,odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych.
W konkursie brali udział uczniowie kl I- VIII .
Komisja konkursowa z pośród zgłoszonych szopek nagrodziła następujące osoby:
I MIEJSCE- ZOSIA SADECKA
II MIEJSCE- GABRYSIA MARSZAŁEK I LUIZA TOKARZ
III MIEJSCE-WIKTORIA KOCIOŁEK

WYRÓŻNIENIA:
WERONIKA ROZMARYNOWICZ
KAROL HATLAŚ
KLAUDIA ORZEŁ I ANNA GLICKA

Osoby ,które zajęły trzy pierwsze miejsca reprezentowały naszą szkołę na XXIV MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH organizowanym przez Szkołę Podstawową nr.3 w Nowym Sączu.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 2.12.2019 roku, komisja nagrodziła nasze uczennice z KATOLICKIEJ NIEPUBLICZNEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ.
Udało nam  się zająć
I MIEJSCE  KATEGORII KL IV-VI -ZWYCIĘŻYŁY EWA I ZOSIA SADECKA
WYRÓŻNIENIE KATEGORII I-III -OTRZYMAŁY- GABRYSIA MARSZAŁEK I LUIZA TOKRZ

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW  

W dniu 5 grudnia 2019 roku uczniowie klas VIIa i VIIb: Izabela Brudzińska, Dorota Salamon, Marta Zwolińska, Alan Kopiec wzięli udział w I edycji turnieju rozgrywek gier planszowych pod hasłem „Rummikub ze św. Mikołajem” zorganizowanych w Zespole Szkół Katolickich im. Bł. Piotra Jerzego Frassati w Nowym Sączu przez p. Annę Wrzeciono i p. Małgorzatę Zając. Rummikub to interesująca gra, polega na logicznym myśleniu daje satysfakcję nie tylko z pokonania przeciwnika, ale z samego uczestnictwa w rozgrywkach.
Turniej zapoczątkowano koncertem uczniów Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Nowym Sączu oraz wystawą prac plastycznych uczniów Katolickiego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Sączu.
 
W zawodach wzięły udział reprezentacje czterech szkół. Świetnie spisali się nasi uczniowie -trzy osoby przeszły do rozgrywek finałowych (Dorota Salamon, Alan Kopiec, Izabela Brudzińska). Wśród uczniów zostały wyłonione trzy pierwsze miejsca – III miejsce Alan Kopiec.   
 
Apel bożonarodzeniowy rozpoczął się od zapalenia Betlejemskiego Światła Pokoju - czyli corocznej harcerskiej akcji przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalanego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Przedstawienie przygotowane przez klasy 2M i 3A wprowadziło wszystkich w nastrój świątecznego kolędowania. Na koniec Pan dyrektor złożył wszystkim serdeczne życzenia.  
 

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły Kamil Leśniak i Krzysztof Mółka zdobyli II miejsce w Rejonowych Drużynowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym.

 

Uczniowie Ci zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w kwietniu 2020r. w Limanowej.

Uczennice Magdalena Mółka i Żaneta Bodurka reprezentowały naszą szkołę w tych zawodach zdobywając  VII miejsce.

Opiekunem grupy była p. Marta Dziedzic.

 

GRATULUJEMY !!!

W czwartek 12 grudnia na sądeckim rynku, po raz pierwszy dzieci ze szkół i przedszkoli ubierały choinki. Nie mogło zabraknąć również reprezentacji z KSP. Nasze drzewko prezentowało się cudnie przyozdobione własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Nad projektem czuwały wychowawczynie świetlicy 😊  

            Dnia 04 grudnia 2019 r. odbył się pierwszy etap Konkursu Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”. Jury w składzie: p. Kinga Brońska – Duda, p. Anna Plata – Kostecka oraz p. Marek Bałuka oceniało w trzech kategoriach wiekowych dykcję, modulację i interpretację wierszy. Zwycięzcy będą reprezentować nasze szkoły w drugim etapie konkursu w Pałacu Młodzieży 12 grudnia 2019r.

 

Wyniki konkursu:

Klasy I – III:

I miejsce – Zofia Leśniak kl.3M

II miejsce – Adam Wachelka kl. 2A

III miejsce – Zuzanna Chełmecka kl. 3M

Wyróżnienia:

Weronika Rozmarynowicz kl. 2M

Maja Kasprzyk kl. 1A

 

Klasy IV – VI:

I miejsce – Weronika Bieniek kl. 6A

II miejsce – Zofia Ochwat kl. 4M

III miejsce – Joanna Bodziony kl. 6M

Wyróżnienie:

Zofia Dyrek kl. 6M

 

Klasy VII – VIII:

I miejsce – Sofia Korwin – Kochanowska kl. VIIIB

Wyróżnienie:

Żaneta Bodurka – kl. VIIA

 

Wszystkim odważnym recytatorom gratulujemy!

Początek strony